Sadece Ekip Değil, Bir Aileyiz

Uzm. Dyt. İpek AĞACA ÖZGER

İlk ve tek tercihim olan Hacettepe Üniversitesi ‘Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde lisans eğitimi aldım. Hacettepe Üniversitesinden 2007 yılında başarıyla mezun oldum. 2009 yılında yüksek lisans eğitimime Haliç Üniversitesi ‘Beslenme ve Diyetetik bölümü’nde devam ederek ‘Uzman Diyetisyen ünvanını kullanmaya hak kazandım.

Mezuniyet sonrası Memorial Şişli Hastanesi, Memorial Etiler Şubesi, Dora Hastanesi, Etiler Esteworld Plastik Cerrahi Hastanesi gibi çeşitli kurumlarda çalıştım. Her biri bana fazlasıyla mesleki deneyim kattı.

Mezun olduğum yıldan bu yana çeşitli TV kanallarında yayınlanan sağlık programlarına,  haber bültenlerine uzman konuk olarak destek veriyor; dergi ve gazetelere düzenli yazılar hazırlıyorum.

Sağlık, beslenme, güzellik, wellness, vb. sağlıklı yaşama dair düzenlenen çeşitli toplantı ve etkinliklerde beslenme üzerine konuşmacı olarak yer alıyorum.

Fırsat buldukça sosyal sorumluluk projelerine destek veriyor; halkın sağlıklı beslenme konusunda bilinçlenmesine katkı sağlıyorum.

Beslenme ve Diyet konulu sempozyum, fuar, kongre, vb. mesleki toplantılara katılıyor, bu sayede yenilikleri takip etme şansını yakalıyorum. Mesleğim benim için adeta bir hobi gibi!

2014 yılı itibariyle ‘Renkli Diyet’ markasını yarattım. ‘Renkli Diyet’ ismini verdiğim danışmanlık ofisimde danışmanlık hizmetlerini vermeye başladım. Bireysel beslenme danışmanlığı ve Kurumsal beslenme danışmanlığı hizmetlerinin yanı sıra firmalara da Diyetisyen danışmanlık hizmeti veriyorum.

İlk kitabım olan ‘Renklerle Diyet’ 2015 yılında basılmış olup tüm kitabevlerinde satışa sunulmuştur.

Evliyim ve Özgür isminde bir oğlum var

Tuğba Nur

Merhaba.

Ben Tuğba Nur.
Renkli Diyet ekibinde Uzman Diyetisyen İpek AĞACA ÖZGER’ in asistanlığını yapıyorum.

Bir yandan Uzaktan eğitimle Sosyoloji bölümünü okurken bir yandan da bu renkli ekiple çalışıp kendime tecrübeler ediniyorum. Aynı zaman da İpek hanımla birlikte renkli beslenmeyi de hayatımın bir prensibi haline getirmeyi öğrendim. Beslenmemi renklendirmekle birlikte hayatımı da hareketle renklendirmeyi öğrendim ve yine İpek hanımın yönlendirmesiyle yogaya başlayarak hem günlük rutin hayatımın dışına çıkıp hareket etmeyi hem de ruhumu beslemeyi hayatıma katmış oldum.

Renkli beslen renkli yaşa.