Merhaba, Aramıza Hoşgeldiniz!
Çok renkli ve keyifli bir süreç bizi bekliyor!

PROGRAMIMIZA BAŞLAMADAN ÖNCE AŞAĞIDAKİ ADIMLARI TAKİP ETMELİSİNİZ;

1- Size uygun olan programı web sitemiz üzerinden seçip ödemenizi gerçekleştirdikten sonra aşağıdaki adımları takip edin.

2- Websitemizden indirdiğiniz ( https://online.renklidiyet.com/bilgi-formu/ ) beslenme bilgi formunu eksiksiz bir şekilde doldurup, renklionlinediyet@gmail.com mail adresine gönderin.

3-  Formunuz bize ulaştığında en kısa sürede sizi arayıp, ayrıntılı bir şekilde sizi tanıyacak ve beslenme profilinizi öğreneceğiz.

4- Bir adet ayakta çekilmiş olan fotoğranızı bizimle paylaşın. İsterseniz yüzünüzü göstermeden de çekebilirsiniz. Öncesi ve sonrası fotoğrafları, programın başarısını ve değişimi anlamak için oldukça faydalı oluyor (Sizden onay almadan, fotoğrafınız herhangi bir mecrada paylaşılmayacaktır.)

5- Son 6 ay içerisinde yapılmış olan kan tahlilleriniz var ise bize fotoğrafını atınız. Eğer yaptırmadıysanız, bize belirtin yaptırmanız gereken tahlilleri size yollayalım.

6- Tercihen sabah saatlerinde, aç karnına, üzerinizde hafif kıyafetler varken (veya kıyafetsiz) düz bir zeminde bulunan tartıda tartılın. Tartınızın üzerindeyken kilonuzun fotoğrafını çekip whatsapp üzerinden bize yollayın.

7- İlk diyet programınızı tüm bu veriler ışığında size özel olarak hazırlayacağız. Diyet programınızı her hafta kişisel mail adresinize yollayacağız.

8- Motivasyonunuzu yüksek tutmak için size ara ara motivasyon mesajları yolluyor olacağız.

9- Diyet programlarınızın içine pratik ve farklı ‘renkli diyet tarifleri’ yerleştireceğiz. Böylelikle sağlıklı farklı lezzetlerle diyet programınızı renklendirmiş olacağız.

10- İlk tartıldığınız günü baz alarak: her hafta aynı gün, aç karnına, aynı saatte, aynı kıyafetlerle ve aynı zemin üzerinde tartılmalısınız. Haftalık olarak tartı fotoğrafınızı bizimle paylaşın. Haftada 1 kez tartılmanız yeterlidir; her gün tartılmayı kesinlikle önermiyoruz.

PROGRAM SÜRESİNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR:

● Beslenme programınız size özel olarak, beslenme profiliniz ve sağlık durumunuz göz önüne alınarak hazırlanmıştır.

● Her bir öğün size alışkanlık kazandırmalıdır. Sık öğün yapmak, sağlıklı beslenme açısından iyi bir alışkanlık olur. Örneğin; sabah kalktığınızda 1 bardak su içmek vücudunuza rahatlık sağlayacak, ara öğünler meyve ve kuruyemiş tüketmenizi sağlayacaktır.

● Günde 40 dakikalık tempolu yürüyüş, kilo kontrolünü destekler. Düzenli yürüyüş yapan kişilerin yaşam kalitesi de yükselir.

● Şekersiz kahve ve çay tüketebilirsiniz. Toplamda 6-7 kupa/fincanı geçmeyecek şekilde çay-kahve tüketimi uygundur.

● Metabolizmanızı hızlandırmak ve detoks etkisi yaratmak için gün içerisinde ortalama 2-3 kupa yeşil çay veya beyaz çay tüketmenizi öneririz.

● Kilonuza göre hesapladığımızda; günlük ihtiyacınız olan su miktarı ortalama 2,5 litredir. Su tüketiminizin yeterliliği, vücudunuza ve size özeldir. İdrar renginizi kontrol ederek yeterli olup olmadığını anlayabilirsiniz. Aşağıda idrar rengi skalasını bulabilirsiniz.

İdrar renginiz 4-5-6-7 renklerinde ise vücudunuz susuz kaldığını gösterir.

Hadi o zaman; formunuzu ve fotoğrafınızı renklionlinediyet@gmail.com adresine mail atın.

Bizi instagramdan takip etmeyi unutmayın! @renklidiyetonline

Ardından; ilk tartınızın fotoğrafını da whatsapp üzerinden bize yollayın ve başlayalım!

Renkli Diyet Online Diyet Ekibi

Uzm. Dyt. İpek Ağaca Özger

Web: www.renklidiyet.com

Instagram: @renklidiyetonline

Online diyet hattı: 0(546)5835309

Ofis Adres: Akasya Kent Etabı B1-Blok No:145 Acıbadem/Üsküdar – İstanbul
(Caribou coffee’nin yanındaki B1 kapısı)